13 Haziran 2012 Çarşamba

İkizler Burcu

Madem Haziran'ın ortasındayız gündeme uyalım ve İkizler Burcunu inceleyelim. Eğer astrolojiye inanıyorsanız sadece 21 Mayıs-21 Haziran arasında doğmanın sizi çok zeki, uçarı, değişken, çapkın, renkli vs bir karakter yapmayacağını da bilmeniz gerekir. Bunun yükseleni var, ay burcu var, açıları var, alçalanı var, ay düğümleri var, var oğlu var. Yani hem gerçek burcunuz, hem yükseleniniz hatta ay burcunuz bile ikizler olunca yukarıda bahsi geçen ikizler burcu insanı olma ihtimaliniz kesin değil. Doğum haritaları bilmem kaç tane ev, açı ve burç kombinasyonundan oluşur.

Diyelim ki açılar hakikaten doğru geldi ve ta ta, hakiki bir ikizler burcusunuz neler oluyor?


İkizler burcu kişilerin en büyük silahı konuşmasıdır. İletişim, hızlı ve pratik düşünmenin sembolü olan Merkür tarafından yönlendirilir. Merkür'ün ayrıca cıva demek (Mercury) olduğunu düşünürseniz, burcun özelliklerinin de hem gezegenin sembolik anlamına hem de elementin yapısına oldukça uyduğunu göreceksiniz.

Ne diyorduk, iletişim. Hakiki bir ikizler burcu insanı çok değişik konulardan -yeterince donanıma sahip olmasa bile- konuşabilir, bir toplulukta ilgi odağı olmayı başarabilir. Ayrıca sosyal ilişkileri çok güçlü olduğundan kısa sürede yabancı bir ortama uyum sağlayıp bir çok arkadaş edinebilir. Ancak yapıları gereği arkadaşları çok, dostları ise çok az olur.

İkizler burcu çift karakterlidir denir. Kesinlikle yanlış. İki değil, pek çok karakteri aynı insanda görebilirsiniz. Kah müthiş eğlenceli bir şov insanıdır, kah inanılmaz anlayışlı ve hassas bir dost, kimi zaman ise insanın sinirlerini bozacak kadar duyarsız. İkizler burcunun gelgitli ruh hali onun doğal yapısıdır, değiştirmeye çalışırsanız huzursuz olur ve sizden uzaklaşmaya başlar.

Gelelim meşhur çapkınlık hikayesine. Evet İkizler Burcu flört etmeyi çok sever, ancak flört etmek onun için temel gaye değildir. İnsanları etkilemek, onların ilgi ve hayranlığını elde edebilmek için bunu yapar. Ve eğer kartlarını doğru oynarsa başarılı da olur, zira karşısındakinin kişiliği ve ruh haline göre kendini hızla adapte edebilir.

İkizler burcu Merkür'ün de etkisiyle zekayı temsil eder. Bu sebepten ötürü analitik ve hızlı düşünürler, ayrıca yapıları gereği benmerkezci oldukları için karar alırlarken maksimum faydayı da hesaplarlar. Ancak en beklenmedik anlarda büyük fedakarlıklar yapabilirler, bu duygular genelde samimi olmakla birlikte davranışlarının en temelinde gene toplum tarafından hayranlık duyulma dürtüsü yatar.


Toplum, topluluk... Çok kullandık bu sözleri değil mi? İkizler Burcu yalnız kalamaz, her zaman çevresinde insanlar olmalı ve ilgi toplamalıdır. Özetle büyük bir kaybetme korkusu vardır, bir İkizleri cezalandırmak istiyorsanız ona bağırıp çağırmayın. Zira sert bir dille olsa da onunla iletişim kurduğunuz için içi rahat edecektir. Ancak görmezlikten gelinmek onlar için en büyük cezadır. Sessizlik ya da yok sayılmak İkizler burcunun dengesini bozar. Zira hızlı devinimli yapısı gereği çok da sabırsızdır ve her daim karşısındakinden kendisi kadar hızlı tepkiler bekler. Ancak keyfi yerinde değilse sizle günlerce konuşmayabilir. Ve tam siz ondan umudu kesmişken, sanki günlerdir hiç sesi çıkmamış insan o değilmiş gibi son derece neşeli bir sesle hatırınızı sorup sizinle görüşmek isteyebilir; hiç şaşırmayın.

Dediğim gibi ruh halleri çok hızlı değişir. Özellikle toprak grubu mensubuysanız (Boğa, Başak, Oğlak) uyum sağlamaya çalışırken zorlanabilirsiniz. En melankolik ruh halindeyken birden çok eğlenceli olabilir, bu ruh halini çevresine de yansıtır. Risk almayı sever ve genelde kurallara karşı çıkmaktan çekinmezler.

Çok karanlık bir tablo mu çizdim? Biraz yumuşatalım, o kadar da değil. Her şeyden öte İkizler burcu çok iyi bir arkadaştır, en önemlisi eğlencelidir. Yanında konudan konuya atlarken saatlerin geçtiğini fark edemeyebilirsiniz. Ayrıca kıvrak zekasıyla sorunlara hızlı ve değişik çözümler bulabilir. Boş durduğu vakitlerde bile aklına takılan bir şeyi kurgular ve onu çözene kadar rahat etmez.

Bu yüzden de çözümünü bulamadığı sorular ilgisini çeker. Yani, işi duygusal boyuta getirirsek tamamen kendisine adanmamış ve istediği gibi etkileyemediği bir karakter çok daha ilgisini çekecektir. Ancak sonunda yelkenleri suya indirirseniz, uzaklaşıp gidebilir.

Ancak şunu da unutmamak lazım, İkizler burcu mensupları gerçekten güven duydukları bir bağ kurduklarında da bu bağı kaybetmemek için ellerinden geleni yaparlar. Bunun temelinde gene kaybetme korkusu ve sevgi vardır. Bu sebepten ötürü de ne yaparlarsa yapsınlar gerçekten sevdikleri insanları uzaklaştırmamak için kişiliklerinden çok farklı davranabilir ve alttan alabilirler.Bir diğer konu: İkizler burcu çok bunalıma gelmez, ve geçmişi sürekli düşünmez. Geçmişteki konular tamamen kapandıysa elbette. Eğer kendince bir çözüm yolu bulmuş ya da ekranında "Son" yazısını görmüşse o şeye tekrar dönmez. Aksi durumda ise filmin sonunu görene kadar bekler. Özetle bir konuyu inceden inceye didikleyip sürekli geçmiş muhabbeti yaparsanız kesinlikle rahatsızlık verirsiniz. Geçmişe odaklanmayı pek seven ve melankoliye açık su grubu burçları (Balık ve Yengeç; Akrep nispeten daha dirençlidir) bu anlarda İkizler Burcu bir kişi ile anlaşmakta zorlanabilir.

İki İkizlerin ilişkisi nasıl olur peki? Havada Dehşet 2? Muhteşem Gökyüzü 2? (Bilmeyenler için İkizler burcu hava grubundandır) İki filmin de gerçekleşmesi muhtemel. Arkadaşlık açısından müthiş uyumlu olabilirlerken (eğer birbirlerinin ego ve ilgi alanlarını daraltmazlarsa) duygusal konularda derinlere indiklerinde sıkıntı yaşayabilirler. Zira ikisi de birbirini ayna gibi görüp ona göre davranacaklarından bir süre sonra ilişkileri satranca dönüşebilir.

Ateş grubu burçlarında işler biraz daha karışabilir. Özellikle Aslan ve İkizler ilişkisinde ego savaşı yaşanabilir. İlgiyi pek seven Aslan burcu İkizlerin havailiğinden ve ilgi ihtiyacından bunalabilir, Koç burcunda ise bunun yerini öfke patlamaları alır.

Aşırı dışa dönük yapısı ve iletişim yeteneğinden ötürü meslek seçerken bu yetilerini kullanabildiği alanlarda çok daha başarılı olacaktır. Bilgisayar başında sürekli dosya hazırlamak yerine insanlarla iletişim kurduğu bir meslek seçimi daha uygundur.

Şimdilik bu kadar, ilk astroloji yazım da hayırlı olsun :)

1 yorum:

  1. Erkekleri kız gibi oluyor bu burcun. Böyle bir tripler, aslında ben bunu demek istedim de sen anlamadın susmaları... Kısacası bir koç kadını iseniz uzak durun, yani bize bir şey olmuyor da bu yengeç erkekleri çok hırpalanıyor, sonra gereksiz vicdan azabı çekiyoruz.

    YanıtlaSil