5 Haziran 2012 Salı

Kaş yolcusu kalmasın

Geçtiğimiz ay hiç aklımda yokken aniden gaza gelerek tekrar bir Kaş turu yapmaya karar verdim. Bu üçüncü gidişim olacak ve şimdiden kendimi havaya sokmaya başladım bile.

Tatil moduna hazır girmişken pek bayıldığım Kaş ile ilgili de bazı bilgiler vermek istedim. Umarım işinize yarar.


Ulaşım ile başlarsak otobüsle yaklaşık 15 saat sürüyor. Uçakla gidecekseniz Dalaman Havaalanından transfer yapmanız gerekli. Transfer yaklaşık 2-2,5 saat sürüyor ve biraz da tuzlu. (Ne kadar tuzlu: Tek yön 2-4 kişilik araba fiyatı 150-200 TL arasında)

Konaklama kısmına geçersek temiz olsun, sade olsun ama denize de baksın içim açılsın diyorsanız Küçük Çakıl hattındaki otelleri tavsiye ederim. Nur Beach, Nur Apart, Linda vb oteller benzer fiyatta benzer tipte oteller.  Kahvaltınızı yapıp hemen denize gidebilirsiniz. Eğer biraz daha lüks takılayım diyorsanız aynı hatta Hera bulunuyor.


Küçük Çakıl ve Büyük Çakıl benzer plajlar. Adı üstünde bol çakıllı ve bol soğuk su akıntılı. (Kaş'ta sıcak deniz hayali pek gerçek olmuyor) Bunun dışında iskeleye gidip tekneyle liman ağzına geçebilirsiniz. Orada bir kaç tane beach var ve su ılık. Son olarak Kaputaş turkuaz su & beyaz kum kombinasyonuyla diğerlerinden farklı. Ulaşmak için minibüse binmeniz gerekiyor. Bir de denizi çok dalgalı, sağlam bir bikini giymekte fayda var :) (Bir de Kaputaş'a giderken eşya bırakabileceğiniz bir yer yok ondan yanınıza pek bir şey almayın)


Gündüz aktivitelerine gelirsek; Kekova ve bilumum koylara giden tekne turu yapabilirsiniz. Dalış okullarında dalış yıldızları toplamaya başlayabilirsiniz. (Naturablue ve Dragoman) Ve en en en güzeli ise favorim olan Yamaç Paraşütü (Paragliding) yapabilirsiniz. Bunun dışında rafting, safari vb turlar da var.


Burada bir satır açayım, yamaç paraşütü açık ara hayatımda en keyif aldığım şeylerden biri oldu. Eğer denemek isterseniz mutlaka Naturablue'ya uğrayın; pilot ekibi de ayrıca süperdir. Bu gidişimde de tekrarlamak istiyorum. Yükseklik korkunuz yoksa mutlaka deneyin derim. Hatta bu da siteleri.


Gece kısmına geçersek önce güzel bir yemek yiyeyim diyorsanız, canınız da balık çekiyorsa Dolphin'e gidin. Ve özellikle haftasonu önceden rezervasyon yaptırmayı unutmayın. Bunun dışında Bahçe Balık da popüler bir yer. Meyhane kafası yaşayayım, arkada Tanju Okan çalsın diyorsanız Üzüm Kızına gidin. Ev yemekleri vb tatlar için ise Bi' Lokma pek revaçta başka bir yer.

Bar faslına geçersek rock müzik de seviyorsanız Kaş'ın en dolup taşan yerlerinden biri Mavi. Önünde renkli ahşap sandalyelerinin olduğu küçük bir yer. Ama kesinlikle eğlenceli. Özellikle gecenin bir saatinden sonra Bon Jovi'sinden W.A.S.P.'ına nostaljik dakikalar yaşamak mümkün.


Bunun dışında daha rock/blues takılan ve süper kokteylleri olan Hideaway var. Benim favori mekanlarım bu ikisi oldu. Onun dışında pub, çıstak bar gibi envayi çeşit yer de bulabilirsiniz.

Özellikle dişi nüfusa seslenmek gerekirse Kaş kokoş bir yer değil, yani uzun soluklu bir Çeşme ya da yurtdışı yolculuğuna gider gibi bavul hazırlamak gerekmiyor. (Yazar burada kendine sesleniyor) Hani bavulunuzun hepsini doldurup ilave bagaj almak yerine %75'ini doldurmaya gayret edin. (Yazar kendine seslenmeye devam ediyor)


Daha neredeyse gitmeme bir ay var, of...

Neyse iki gün sonra Madonna konseri, sonra doğum günüm derken Haziran güzel ve hızlı geçecek gibi.

Özetle Olympostur, Çeşmedir ya da Bodrumdur geçiniz, Kaş gerçekten bir başkadır; mutlaka en az bir kere olsun uğrayın derim.


1 yorum:

  1. biz dalaman havalimanı'ndan sonra otobüsle kaş'a gitmiştik, birçok otobüs vardı ve oldukça uygun bir fiyattı diye hatırlıyorum, tavsiye edilir =)

    YanıtlaSil